Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the insert-headers-and-footers domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /web/wp-includes/functions.php on line 6114
NASZ KRAJ KLUCZOWYM RYNKIEM INWESTYCJI W ENERGIĘ ODNAWIALNĄ DLA DTEK – Czysta Energia

NASZ KRAJ KLUCZOWYM RYNKIEM INWESTYCJI W ENERGIĘ ODNAWIALNĄ DLA DTEK

NASZ KRAJ KLUCZOWYM RYNKIEM INWESTYCJI W ENERGIĘ ODNAWIALNĄ DLA DTEK

Nasz kraj jest dojrzałym rynkiem inwestycji w energię odnawialną dla grupy DTEK, kontrolowanej przez najbogatszego człowieka na Ukrainie – Rinata Achmetowa. To doniosła informacja, która pojawiła się na łamach wtorkowego wydania „Pulsu Biznesu”.

Warto przypomnieć, że pod koniec marca spółka DRI, która jest oddziałem ukraińskiego giganta energetycznego DTEK, kontrolowanego przez Achmetowa, zakupiła magazyn energii od polskiej firmy Columbus.

Prezes DRI, John Stuart, podkreślił w rozmowie z „Pulsem Biznesu”, że spółka jest zainteresowana inwestowaniem w produkcję energii odnawialnej i dekarbonizację rynków, które są niedoinwestowane, a na które działalność DRI może mieć największy wpływ.

Stuart wymienił Niemcy, Hiszpanię i Wielką Brytanię jako rynki dojrzałe, na których nie brakuje kapitału ani doświadczonych inwestorów. Dlatego DRI skierowało swoje spojrzenie na Europę Wschodnią i Południową, gdzie firma może przyspieszyć proces eliminacji produkcji energii z węgla.

Prezes DRI zaznaczył również, że spółka widzi największy potencjał w rozwinięciu energetyki wiatrowej na lądzie. Stuart zauważył, że sektor ten był w ostatnich latach ograniczony, ale teraz przyspiesza.

Według „Pulsu Biznesu” Polska, jako duży rynek, ma olbrzymie znaczenie dla DRI. Spółka ma ambicję osiągnięcia mocy 1 GW w Polsce. Portfel inwestycyjny DRI będzie składał się z odnawialnych źródeł energii oraz magazynów energii, z czego magazyny będą stanowiły około 25% portfela, a być może nawet więcej – jak informuje dziennik.

Źródło: Energetyka24

Posted in