Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the insert-headers-and-footers domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /web/wp-includes/functions.php on line 6114
Technologia półogniw jako innowacja w fotowoltaice zintegrowanej z budynkiem – Czysta Energia

Technologia półogniw jako innowacja w fotowoltaice zintegrowanej z budynkiem

Technologia półogniw jako innowacja w fotowoltaice zintegrowanej z budynkiem

Technologia półogniw odgrywa coraz większą rolę na rynku fotowoltaiki i staje się powszechnie stosowana także w fotowoltaice zintegrowanej z budynkiem (BIPV). Firma Sunovation, specjalizująca się w BIPV, wprowadza na rynek moduły szkło-szkło oparte na ogniwach fotowoltaicznych, które zapewniają specjalne potrzeby fotowoltaiki zintegrowanej z budynkiem. Wykorzystując nowatorskie ogniwa G12 oraz kwadratowe formaty ćwierćogniw „Next Cell Technology 4” (NCT/4), firma jest w stanie osiągnąć wyższą wydajność energetyczną, zwiększając uzyski energii nawet o 40%.

Zastosowanie technologii półogniw i ćwiartek ogniw umożliwia elastyczne pokrycie modułów fotowoltaicznych aktywnością słoneczną, co przekłada się na zwiększoną wydajność. Dzięki innowacyjnym formatom modułów, Sunovation może dostosować panele fotowoltaiczne do różnych obszarów i parametrów, co daje klientom większe możliwości wyboru i dostosowania instalacji fotowoltaicznej do swoich potrzeb.

„Dzięki tej ważnej innowacji produktowej możemy pokazać naszą wiedzę i siłę innowacyjną w dziedzinie fotowoltaiki zintegrowanej z budynkami. Jako średniej wielkości firma z siedzibą w Niemczech, stanowimy przykład wielu innowacyjnych przedsiębiorstw średniej wielkości i potwierdzamy znaczenie lokalizacji dla branży fotowoltaicznej” – mówi dyrektor zarządzający Sunovation, Heribert Ley.

Wraz z rosnącym zainteresowaniem fotowoltaiką zintegrowaną z budynkiem, technologia półogniw stanowi kluczowe narzędzie dla projektantów i deweloperów. Integracja modułów fotowoltaicznych ze strukturą budynku pozwala na wykorzystanie dotychczas nieużywanych powierzchni, takich jak elewacje, dachy czy okna, w celu wytwarzania energii elektrycznej.

Fotowoltaika zintegrowana z budynkiem ma wiele zalet, w tym obniżenie kosztów energii elektrycznej, redukcję emisji CO2 oraz zwiększenie niezależności energetycznej. Ponadto, estetyczny wygląd modułów BIPV pozwala na ich harmonijne wkomponowanie w architekturę budynków, nie wpływając negatywnie na ich wygląd.

Wprowadzenie technologii półogniw i ćwiartek ogniw do modułów BIPV stanowi kolejny krok w rozwoju fotowoltaiki zintegrowanej z budynkiem. Innowacyjne rozwiązania Sunovation pozwalają na jeszcze bardziej efektywne wykorzystanie energii słonecznej i stawiają na pierwszym miejscu klientów, którzy dzięki zastosowaniu nowych modułów mogą cieszyć się większymi korzyściami finansowymi i ekologicznymi.

Zastosowanie technologii półogniw w fotowoltaice zintegrowanej z budynkiem otwiera także nowe perspektywy dla przemysłu fotowoltaicznego. Innowacyjne rozwiązania wprowadzane przez Sunovation mogą być wykorzystane w projektach komercyjnych i mieszkaniowych, przyczyniając się do popularyzacji fotowoltaiki jako źródła czystej, bezpiecznej i zrównoważonej energii.

Źródło: Solarserver

Posted in